Konferencja z okazji 100-lecia Niepodległości

Konferencja: Szkolnictwo artystyczne w Polsce Odrodzonej. Źródło: Szklany negatyw ze zbiorów Muzeum ASP

Konferencja z okazji 100-lecia Niepodległości:

Szkolnictwo artystyczne w Polsce Odrodzonej

6 -7 grudnia 2018 roku

ASP Warszawa

Międzywydziałowa Katedra Historii i Teorii Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytut Sztuki PAN zapraszają do udziału w konferencji poświęconej dokonaniom szkolnictwa artystycznego w zakresie sztuk plastycznych, muzyki i teatru w II RP. Stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości skłania do refleksji i podsumowań. Celem konferencji jest zaprezentowanie aktualnego stanu badań w dziedzinie ówczesnego szkolnictwa artystycznego i wytyczenie/określenie kierunków dalszych poszukiwań.

Więcej informacji dotyczących uczestnictwa oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo poniżej. Termin wysyłania zgłoszeń został przedłużony do 15 lipca 2018.

Pliki do pobrania:

100_lecie_Niepodległości_Zgłoszenie